Nowości  Balony  Sterowce    
 


Aerostaty.pl > zero2infinity chce wykonywać turystyczne loty w stratosferę

2013-12-23 zero2infinity chce wykonywać turystyczne loty w stratosferę

Hiszpańska firma zero2infinity chce wynosić turystów na wysokość ponad 30 km nad powierzchnię Ziemi. Umożliwić ma to wypełniony helem balon stratosferyczny.

Firma już przeprowadziła dziewięć bezzałogowych loty testowych, podczas których osiągnięto żądaną wysokość ponad 30 km. Już w 2014 roku chce ona przeprowadzić załogowe loty testowe.


Start balonu (grafika: zero2infinity)

"Wszyscy klienci chcą to zobaczyć coś innego, niż to, co mogą zobaczyć z samolotu - to znaczy czarne niebo, błękitną Ziemię i jej krzywiznę." - powiedział Urdiales.


Balon na wysokości w startosferze (grafika: zero2infinity)

Turyści mają podróżować w podwieszonej pod balonem kapsule. Ma ona pomieścić 2 członków załogi oraz 4 turystów. Balon z nimi wznieść się ma nawet na wysokość 36 km. Na tak dużej wysokości przebywać ma 2 godziny.


Kapsuła balonu (grafika: zero2infinity)

Podczas powrotu balon jest opróżniany i odrzucany. Kapsuła spada i potem jest wyhamowywana za pomocą spadochronów. Spadochron ten jest sterowany za pomocą GPS i lądować ma w przewidzianym miejscu z dokładnością do 50 m. Przed twardym przyziemieniem kapsułę chronić ma 8 poduszek powietrznych.


Kapsuła powraca na ziemię za pomocą spadochronu (grafika: zero2infinity)

Bilety na przejażdżkę kosztują za 143 tys. dolarów. Firma pobiera już 13 tys. dolarów depozytu.

Loty mają być wykonywane w Hiszpanii.

Aerostaty.pl na serwisach społecznościowych: